Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
21 i 22 stycznia 2024 r. 2024-01-22 07:35

Koleżanki i koledzy. Kochane babcie i kochani dziadkowie.
Wiele a Was i wielu z Was jest babciami i dziadkami. To chyba jeden z najpiękniejszych etapów w życiu każdego człowieka. Dzisiaj razem z pracownikami Biura Izby i waszymi wnuczkami chciałbym złożyć Wam życzenia.

Kochani Dziadkowie, życzymy Wam tyle miłości i radości, ile sami dajecie waszym wnukom każdego dnia. Przyjmijcie podziękowania od Waszych wnucząt za bezinteresowną troskę, ciepło i miłość, którymi ich otaczacie. To Wy sprawiacie, że dzieciństwo waszych wnuków jest kolorowe    i szczęśliwe. To Wy jesteście ważną częścią życia waszych wnuków za co każdy z nich jest wdzięczny za to, czego ich nauczyliście.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni. Niech energia, pogoda ducha i  humor nigdy Was nie opuszczają. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi.

 

Tomasz Czech razem z pracownikami Biura OIPiP w Częstochowie       

KURS KWALIFIKACYJNY PIELĘGNIARSTWO RODZINNE 2024-01-19 07:51

Kształcimy pielęgniarki i położne na najwyższym poziomie

 

Na Waszą prośbę rozpoczynamy kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego

Chcemy rozpocząć kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego. Zebrała się grupa 15 osób. To sygnał, że możemy rozpocząć szkolenie. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z takiej formy kształcenia zapraszamy do rozmów i zapisywania się w systemie SMK.

Jako organizator Izba zapewnia doskonałą kadrę dydaktyczną. Wszystkie staże odbywają się na terenie Częstochowy. Posiadamy dobrze wyposażoną Bibliotekę i dostęp do Biblioteki elektronicznej i przede wszystkim doskonałe warunki i środki audiowizualne do odbycia wykładów. Zapisy prowadzi Ośrodek Szkoleniowy pod numerem telefonu 519 862 186. Można również zapisywać się w SMK samodzielnie. Jeżeli z zapisami macie problemy dzwońcie do nas. Jestem do  Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 601232963.  

 

Rozpoczęcie kursu 19 lutego 2024 r.  

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady

II FORUM LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH 2024-01-17 07:14

16 stycznia o godz. 14:00 odbyło się II Forum leczenia ran przewlekłych. To kontynuacja zgłębiania wiedzy i umiejętności oraz wymiany doświadczeń w leczeniu ran. Audytorium zostało podzielone na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w warsztatach opracowania ran i zakładania opatrunków specjalistycznych. Druga szkoliła się w żywieniu dojelitowym podczas leczenia ran.

OBOWIĄZKI SPRAWOZDAWCZE W ZAKRESIE ZDROWIA I OCHRONY ZDROWIA ZA ROK 2023 2024-01-16 12:11

Wzwiązku z otrzymanym pismem z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych przypomina o obowiązkach sprawozdawczych w zakresie zdrowia i ochrony zdrowia za rok 2023 oraz o obowiązku przekazania sprawozdań MZ w zakresie prowadzonej działalności i pracujących w praktykach pielęgniarek i położnych.

 

 

15 stycznia 2024 r. godz. 18:00 Spotkanie noworoczne 2024-01-16 07:48

Dzisiaj miałem zaszczyt reprezentować częstochowski Samorząd Pielęgniarek i Położnych podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Wydarzenie odbyło się w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

15 stycznia 2024 r. I ruszyła... 2024-01-16 07:43

Pierwsza w tej kadencji i po kilku latach przerwy specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego. Dla mnie to chyba większa radość niż dla samych uczestników. 18 pielęgniarek zdecydowało się z nami odbyć szkolenie specjalizacyjne. Dziękuję, że doceniłyście nasze wysiłki. Wiem, że z taką kadrą dydaktyczną, pomocami naukowymi i waszym zapałem będzie to dobre szkolenie.

Czekam na następne osoby chętne do szkoleń. Nasze propozycje już są zamieszczone w SMK.

Poniżej fotorelacja z rozpoczęcia szkolenia.

 

Tomasz Czech  

Przewodniczący Okręgowej Rady

10 STYCZNIA 2024 R. – OBRADOWAŁO PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY 2024-01-10 16:43

Pracowicie

Po przyjęciu Protokołu z poprzednich posiedzeń Prezydium rozpatrzono wnioski w sprawie udzielenia pomocy finansowej z Funduszu Ratowania Życia, dofinansowania kształcenia podyplomowego i refundacji kosztów leczenia uzdrowiskowego.

Ponadto: stwierdzono  prawa wykonywania zawodu oraz wpisu do rejestru prowadzonego przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. Podjęto Uchwały w sprawie wisów  i skreśleń do/w rejestru.

Dyskutowaliśmy na temat obchodów tegorocznych Dni pielęgniarki i położnej.

 

Tomasz Czech

 Przewodniczący Okręgowej Rady

 

 

 

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2