Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Kliniki mobilne dotrą do mieszkańców wschodniej Ukrainy 2023-08-10 04:55

Informacja prasowa                                                                                                                          Kraków, 7 sierpnia 2023 r.

 

Kliniki mobilne dotrą do mieszkańców wschodniej Ukrainy

 

Od początku wojny w Ukrainie Polska Misja Medyczna zaangażowała się w pomoc ukraińskim placówkom opieki medycznej. W ramach rozszerzenia działalności ukraińskiego oddziału polskiej organizacji przez kolejnych sześć miesięcy po obwodzie charkowskim będą poruszać się dwie kliniki mobilne, świadczące pomoc mieszkańcom jednego z najbardziej dotkniętych wojną regionów.

Ostatni dzwonek - szkolenia 2023-08-04 19:05

 

Kończymy nabór na szkolenia realizowane z Projektu finansowanego ze środków UE. Łącznie w trzech edycjach przeszkolimy prawie 1 120 osób.

Dziękuję Wam za to, że tak chętnie odpowiedzieliście na uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach.

Liczę na to, że osoby które nie wzięły udziału w kursach realizowanych w ramach Projektu zapełnią ostatnie wolne miejsca w tej edycji. Pamiętajcie, że jest to ostatnia edycja. W przyszłym roku nie będzie już takiej możliwości.

Przypominam, że można wziąć udział tylko w jednym kursie z Projektu. Zapisujemy się przez System Monitorowania Kształcenia tzw. SMK. Podkreślam, że osoby które zapisały się już na kurs nie mogą zamienić go na inny.

Pamiętajcie. Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek problemy z zapisaniem się w SMK lub pytanie-dzwońcie do Izby. Wszystkie problemy rozwiążemy i na wszystkie pytania odpowiemy.

 

 

Tomasz Czech

Ruszamy z remontem 2023-08-04 18:20

Ruszamy z remontem

 

01 sierpnia 2023 r. oficjalnie nastąpiło przekazanie tzw. frontu robót przez Firmę Alpinet. Prace ruszyły natychmiast. Zamontowano rękaw do ewakuacji gruzu z burzonych ścian. Dzisiaj popołudniu i jutro cały dzień trwać będą wyburzenia. Mam nadzieję, że uda się wyburzyć wszystko. W przyszłym tygodniu będzie zrywana podłoga i wykładzina oraz może uda nam się przenieść Sekretariat w inne miejsce. Planujemy, że po Sekretariacie przeniesiemy Ośrodek Szkoleniowy bliżej wejścia i w sąsiedztwie Biblioteki. Jest i będzie pracowicie. Ale to dobrze, bliżej celu.

 

Tomasz Czech

 

04 sierpnia 2023 r.

Regulamin Komisji ds. Kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych do konsultacji społecznych. 2023-08-03 13:10

Szanowne koleżanki i koledzy

 

Przekazuję do konsultacji społecznych Regulamin Komisji ds. Kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Proszę Państwa o opinię w tej sprawie.

Projekt jest napisany na dotychczasowym Regulaminie. Część zapisów jest wykreślona. Proponowane zmiany w Regulaminie są zaznaczone na czerwono.

Regulamin Komisji ds. dofinansowania leczenia uzdrowiskowego i turnusu rehabilitacyjnego - do konsultacji społecznych. 2023-08-01 19:25

Szanowne koleżanki i koledzy

 

Przekazuję do konsultacji społecznych Regulamin Komisji ds. dofinansowania leczenia uzdrowiskowego i turnusu rehabilitacyjnego. Liczę na Państwa aktywność i opinię w tej sprawie.

Projekt jest napisany na dotychczasowym Regulaminie. Część zapisów jest wykreślona. Proponowane zmiany w Regulaminie są zaznaczone na czerwono. Nowe zapisy zostały przedyskutowane przez właściwą Komisję.

Proszę o nadsyłanie propozycji zmian do dnia 04.09.2023 roku. na adres mejlowy Izby: sekretariat@oipip.czest.pl.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie będzie procedowała regulaminy na posiedzeniu w dniu 27 września 2023 r.

 

Proszę potraktować sprawę jako poważną, ponieważ z reguły regulaminy są ustalane na okres trwania kadencji.

 

Tomasz Czech

BEZPŁATNY kurs dokształcający PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ WYWOŁANYCH SARS-COV-2 W OPIECE ZINSTYTUCJONALIZOWANEJ I WARUNKACH DOMOWYCH. 2023-07-31 20:08

Szanowni Państwo,

Ruszamy z możliwością zapisywania się na BEZPŁATNY kurs dokształcający PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ WYWOŁANYCH SARS-COV-2 W OPIECE ZINSTYTUCJONALIZOWANEJ I WARUNKACH DOMOWYCH.

- kurs trwa 16 godzin;

- każdy z Uczestników otrzyma TABLET z niezbędnymi materiałami dydaktycznymi;

- zapewnimy catering na czas trwania szkolenia.

 

UWAGA! W Projekcie Unijnym „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” można wziąć udział wyłącznie 1 raz.

 

Prosimy zapoznać się z dołączonymi dokumentami.

Szanowni Państwo,

Ruszamy z możliwością zapisywania się na BEZPŁATNY kurs dokształcający PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ WYWOŁANYCH SARS-COV-2 W OPIECE ZINSTYTUCJONALIZOWANEJ I WARUNKACH DOMOWYCH.

- kurs trwa 16 godzin;

- każdy z Uczestników otrzyma TABLET z niezbędnymi materiałami dydaktycznymi;

- zapewnimy catering na czas trwania szkolenia.

UWAGA! W Projekcie Unijnym „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” można wziąć udział wyłącznie 1 raz.

Podczas zapisywania się w systemie SMK, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór właściwego szkolenia z terminem zarezerwowanym bezpośrednio dla Placówek. Proszę o zwrócenie uwagi na rubrykę NAZWA PLANU KSZTAŁCENIA oraz PLANOWANA DATA ROZPOCZĘCIA.

Poniżej wykaz kursów:

 • Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - MSZ/09 (08-09.09.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - MSZ/10 (06-07.10.2023)

 

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie, ul. Bialska
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - WSSBIALSKA/09 (29-30.09.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - WSSBIALSKA/10 (20-21.10.2023)

 

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie, ul. PCK
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - WSSPCK/1 gr (12-13.10.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - WSSPCK/2 gr (17-18.10.2023)

 

 • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana w Lublińcu:
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - LUB/10 (14-15.10.2023)
        • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - LUB/11 (04-05.11.2023)

 

 • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu:
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - SPZOZLUB/10 1 grupa (07-08.10.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - SPZOZLUB/10 2 grupa (21-22.10.2023)

 

 • Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - BLACH/10 (26-27.10.2023)

 

 • Szpital Rejonowy w Kłobucku
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) – KŁOB/ 1 gr (15-16.09.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) – KŁOB/ 2 gr (22-23.09.2023)

 

 • SP ZOZ w Myszkowie

 

 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - MYSZ/10 (10-11.10.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - MYSZ/11 (14-15.11.2023)

 

 • OIPiP w Częstochowie ( dla POZ, pielęgniarek środowiskowych, długoterminowych oraz osób, które nie zakwalifikowały się do edycji w swoich zakładach pracy)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - OIPIP/10 (27-28.10.2023)
 • Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych (UE) - OIPIP/11 (17-18.11.2023)

 

*Uwaga! Powyższe terminy mogą ulec zmianie.

 

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą pod numerem telefonu 519-862-186.

 

W kolejnym poście pojawi się instrukcja logowania się na kurs w systemie SMK.

instrukcja-logowania-sie-na-kurs-doksztalcajacy-profilaktyka-zakazen-wywolanych-sars.pdf
kurs-doksztalcajacy-profilaktyka-zakazen-wywolanych-sars-cov-2-w-opiece-zinstytucjonalizowanej-i-warunkach-domowych..pdf
Kształcenie online a koniec pandemii. 2023-07-25 16:33

Informuję, iż z dniem 1 lipca 2023 r. na terenie Rzeczypospolitej Polskiej odwołany został stan zagrożenia epidemicznego.

Wiele regulacji prawnych obowiązujących w okresie trwania pandemii przestało mieć zastosowanie. Jednym z tych uprawnień jest możliwość kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w odniesieniu do zajęć teoretycznych. Rozporządzenie zniosło również uprawnienie do kształcenia w formie indywidualnej w odniesieniu do szkolenia praktycznego.

W praktyce oznacza to że niemożliwe jest już kształcenie online.

Wszystkie podmioty wykorzystujące po dacie 1 lipca 2023 r. metod online w kształceniu podyplomowym pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych - łamią prawo.

 

 

Tomasz Czech

< class="content_title ">Aktualności2
Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

 • Podstrona 2 z 2
 • 1
 • 2