Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Integrujmy się poznając Polskę. Jeszcze raz Sandomierz 2024-05-20 16:57

Jeszcze raz Sandomierz

To realizacja pomysłu koleżanek które pracują od poniedziałku do piątku na pierwszą zmianę.  Planujemy dwudniowy wyjazd turystyczny dla 40 osób do Sandomierza w dniach 28-29 września 2024 r.(sobota, niedziela). Planowana trasa wycieczki to Sandomierz-Kurozwęki- Baranów Sandomierski. Szacowany koszt wynosi 580 zł.

 

100. Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę 2024-05-20 16:40

19 maja 2024 r.

100. Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

 O godzinie 11 przed jasnogórskim szczytem została odprawiona Masz Św. w intencji pracowników ochrony zdrowia w ramach 100. Pielgrzymki środowisk medycznych na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył abp Józef Górzyński metropolita warmiński. Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie reprezentowała liczna grupa jej członków. Na uroczystość  wystawiliśmy Poczet Sztandarowy OIPiP w Częstochowie w składzie: chorąży- Marek Haberka, pielęgniarki- Agnieszka Stanek, Agata Fikus. W uzupełnieniu Pocztu Sztandarowego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych uczestniczyli: chorąży Łukasz Grajcar i asysta położna Natalia Kowalik. Akt Zawierzenia odczytał pracownik Szpitala Klinicznego z Olsztyna. Uroczyście poświęcono Sztandar Stowarzyszenia Katolickiego.

Przyszłoroczna pielgrzymka organizowana jest przez Archidiecezję Łódzką, której przedstawiciele przyjęli na rok relikwie. Termin Pielgrzymki wyznaczono na 17-18 maja 2025 r. Częstochowa zaprasza koleżanki i kolegów z okręgowych izb. Służymy radą i wsparciem.

Proszę o obejrzenie obszernej fotorelacji z wydarzenia. Wiele zdjęć otrzymaliśmy na nasze prywatne telefony od osób, które uczestniczyły w liturgii.     

 

Tomasz Czech  
Przewodniczący Okręgowej Rady

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie 2024-05-17 12:11

Lektura na sobotę i niedzielę

 Proszę wszystkich zainteresowanych pracami w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim
o zapoznanie się opracowania Statutu PTP. W najbliższym czasie przedstawię  kalendarz wyborczy do wyborów władz kół i Oddziału. Wytłuściłem informacje na temat oddziałów PTP bo te interesują nas najbardziej. To tylko 2 strony. Proszę o poświęcenie czasu na zapoznanie się z poniższym i … działamy. Obserwujcie nas na FB i Stronie Internetowej.

 

Tomasz Czech

Przewodniczacy Okręgowej Rady

Informacja w/s rejestracji na bieg 2024-05-16 12:45

AKTUALIZACJA dotycząca I Marszobiegu promującego zawody pielęgniarki, pielęgniarza i położnej pn. 'Pielęgniarstwo i położnictwo misją mojego życia' w ramach parkrun Las Aniołowski dnia 25.05.2024r.

Drogie Koleżanki i Koledzy,

serdecznie prosimy, aby OSOBY ZALOGOWANE już na stronie parkrun wypełniły poniższą krótką ankietę dotyczącą Marszobiegu w dniu 25.05.2024r.

https://forms.gle/Grd9vuUSiRRnjvxN8

Instrukcja dla OSÓB jeszcze NIEZALOGOWANYCH:

- kliknąć w link: https://www.parkrun.pl/register/

następnie: zarejestruj się w parkrun (żółta ikonka) i postępuj zgodnie z instrukcjami,

po otrzymaniu maila:

- kliknąć w link: https://forms.gle/Grd9vuUSiRRnjvxN8 i odpowiedzieć na krótkie trzy pytania.

UWAGA!

Jest to niezbędne do weryfikacji ilości Uczestników pod kątem pamiątkowych upominków wręczanych po Marszobiegu.

W razie problemów, prosimy o kontakt, pomożemy!

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2