Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
 • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Edukator w cukrzycy 2024-05-08 16:03

Miesiąc minął jak jeden dzień.

Tak niedawno rozpoczęliśmy kurs Edukator w cukrzycy a już prawie kończymy zajęcia teoretyczne...


 

Nowa strona internetowa Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. cmj.gov.pl 2024-04-30 17:28

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu nowej strony internetowej Centrum Monitorowania
Jakości w Ochronie Zdrowia. Nasza nowa witryna cmj.gov.pl jest już aktywna i zastąpiła
dotychczasową cmj.org.pl.


Od teraz na cmj.gov.pl będzie można znaleźć również informacje dedykowane pacjentom,
informacje o znaczeniu procesu akredytacji dla beneficjentów systemu ochrony zdrowia,
informacje dla podmiotów leczniczych – takie jak terminarz nadchodzących wizytacji czy
aktualna lista wszystkich podmiotów akredytowanych.
Odświeżona strona internetowa pozwoli Państwu, w przystępny i bardziej przyjazny sposób,
zapoznać się z naszą instytucją, działalnością, informacjami o prowadzonych projektach,
programach, badaniach i analizach (m.in.: PASAT, SAPER, czy badania WSK).
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą nową odsłoną a przede wszystkim do
korzystania z udostępnionych treści i materiałów. Mamy nadzieję, że jej użytkowanie okaże
się proste, efektywne i w konsekwencji wpłynie na lepszą komunikację.

Aktualne statystyki dotyczące mPWZ 2024-04-26 16:48

Zgodnie ze statystykami przesłanymi przez NIPiP z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej skorzystało 329 pielęgniarek i położnych zarejestrowanych w OIPiP w Częstochowie  co stanowi 6,15% ogółu zarejestrowanych .

Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w aplikacji to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej wersji dokumentu. Dzięki niemu pielęgniarki i położne  mogą potwierdzać swoje uprawnienia zawodowe za pomocą telefonu.

 Dla osób, które jeszcze nie skorzystały, instrukcja poniżej.

Dla osób, które jeszcze nie skorzystały, instrukcja poniżej.

Jak korzystać z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w aplikacji?

 1. Pobierz aplikację mObywatel 2.0 z Google Play lub App Store.
 2. Zarejestruj się w aplikacji, potwierdzając tożsamość profilem zaufanym, bankowością elektroniczną lub e-dowodem.
 3. Dodaj pierwszy obowiązkowy dokument, mDowód lub Diia.pl.
 4. Dodaj dokument Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej. Znajdziesz je u góry ekranu startowego w sekcji Dokumenty. Naciśnij Dodaj i  na liście dokumentów wybierz ten konkretny. Aby go dodać, musisz być osobą wpisaną do okręgowego rejestru pielęgniarek/położnych.
 5. Wyświetlą się Twoje dane wraz z datą ostatniej aktualizacji – pokaż je osobie, która chce sprawdzić Twój dokument.
 6. Elektroniczne Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej możesz potwierdzić również za pomocą kodu QR. Wówczas naciśnij Potwierdź swoje dane, następnie zeskanuj kod osoby, która sprawdza Twój dokument.

 

Dział Prawa Wykonywania Zawodu

Monika Wielgos

Duma mnie rozpiera 2024-04-23 18:47

Chciałbym poinformować, że nasza samorządowa koleżanka Renata Sówka została powołana do Rady Akredytacyjnej.

Jest to ciało które zajmuje się opracowywaniem projektów standardów akredytacyjnych, przygotowywaniem rekomendacji w sprawie udzielenia albo odmowy udzielenia akredytacji podmiotowi wnioskującemu o udzielenie akredytacji oraz współpracą z podmiotami krajowymi i zagranicznymi w podejmowaniu działań na rzecz poprawy jakości i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej. W skład Rady wchodzą przedstawiciele wielu ministerstw w tym Zdrowia, Obrony Narodowej, MSWiA, Rzecznik praw pacjenta, NIL, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych (właśnie nasza koleżanka).

Renata cieszę się bardzo z twojego wyboru. Życzę sukcesów i pamiętaj o wszelkim wsparciu naszej Izby jakiego będziesz potrzebowała.

 

 

Tomasz Czech

Zapraszamy do udziału w grze terenowej 18.05.2024 r. 2024-04-23 18:44

Szanowni Państwo                                           Pielęgniarki, Pielęgniarze, Położne

Przewodniczący Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego Pan dr. Mariusz Cieśla, w imieniu Śląskiego  Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, do którego przynależy Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie zaprasza na  Forumową Terenową Grę Rowerową m.in. szklakiem wybranych Beboków w Katowicach w dniu 18 maja 2024 r. (sobota).

Lokalizacja: Start i meta Dolina Trzech Stawów

Czas trwania: 4-5 godzin

Odległość/ dystans: około 40 km

 

Mogę odetchnąć. Benjamin opanowany. 2024-04-22 17:28

17 kwietnia 2024 r. w siedzibie Izby od godziny 10 uczyliśmy się obsługi naszego fantomu wysokiej wierności (najnowocześniejszego w Polsce jak zapewnił nas przedstawiciel firmy) nazwanego Benjaminem. Szkolenie przesuwało się dwukrotnie nie z naszej przyczyny, ale wreszcie dokonało się. Nagrywaliśmy filmiki z instruktażu ponieważ obsługa tego symulatora nie jest łatwa.

Na przełomie maja i czerwca planujemy pierwsze warsztaty z użyciem fantomu. Na pierwszy ogień idą zagadnienia z zakresu ratownictwa ponieważ te w rozmowach ze mną zostały wskazane przez was jako priorytetowe. Obserwujcie nas na FB i Stronie Internetowej. Jak zwykle gorąco zapraszam na nasze szkolenia. Zrobimy je w godzinach popołudniowych około 1400-1430 przez jakieś 3 godziny. Instruktorzy już opracowują scenariusze na ćwiczenia. Kolejne zadanie wykonane.

 

Tomasz Czech

III Forum leczenia ran przewlekłych 2024-04-20 19:44

18 kwietnia 2024 r. godz. 14:30

 

W czwartek o godzinie 14:30 odbyło się już III Forum leczenia ran przewlekłych.

To kontynuacja zgłębiania wiedzy i umiejętności oraz wymiany doświadczeń w leczeniu ran.

Tematem przewodnim tej edycji było leczenie ran przewlekłych terapią podciśnieniową.

Jest to nowoczesna metoda leczenia ran przewlekłych, umożliwiająca poprzez ciągłe odsysanie wysięku z rany, utrzymywanie ujemnego ciśnienia na jej powierzchni, oraz akcelerację wielu innych, mających pozytywny wpływ na tempo gojenia procesów naprawczych. Co więcej pobudza ranę do ziarninowania, zmniejsza obrzęk w okolicy rany powoduje przekrwienie dna rany, odprowadza nadmiar wysięku z powierzchni rany do kanistra, spełnia warunki koncepcji wilgotnej terapii ran, stymuluję proliferację fibroblastów i komórek endotelialnych oraz edukuje ilość bakterii w ranie.

Takie leczenie stosuje się w ranach przewlekłych – owrzodzenia, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej, w ranach pourazowych np. otwarte złamania, w zakażonych ranach pooperacyjnych – np.powłok brzusznych, klatki piersiowej oraz do zabezpieczenia przeszczepów skórnych.

 

 

 

Szkolenie z Żywienia Medycznego 2024-04-20 19:51

16 kwietnia 2024 r. godz. 14:00

 

We wtorek o godz. 14:00  w  sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze odbyło się szkolenie wewnętrzne pt. „Żywienie medyczne” zorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie oraz firmę Nutricia Polska.

Zajęcia prowadzone były w trzech blokach tematycznych przez innych prelegentów.

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

 • Podstrona 2 z 2
 • 1
 • 2