https://www.iwermektyna-apteka.com

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ

 

 

Informujemy, iż wszelka korespondencja adresowana do

Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

winna być kierowana na adres:


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie
ul. Spacerowa 55
42-208 Częstochowa

 

1a

Połowa kadencji za nami 2025-04-01 11:32

31 marca 2025 r.

 

 

Połowa kadencji za nami

 

Tak to prawda. I choć nie bardzo zorientowałem się kiedy to minęło, jest to fakt. Myślę, że jest to dobry moment na podsumowanie dwóch lat działalności samorządu. W tym celu chciałbym spotkać się z koleżankami i kolegami pielęgniarkami, pielęgniarzami i położnymi i porozmawiać. Do szpitali przyjadę osobiście, a koleżanki z otwartej opieki zapraszam do siedziby Izby.

 

Poniżej publikuję terminy spotkań:

1. Szpital im. R. Weigla w Blachowni – 10 kwietnia godzina 11

2. Szpital w Myszkowie – 08 maja godzina 11

3. Miejski Szpital Zespolony – 15 kwietnia godzina 11

4. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu – 16 kwietnia godzina 11

5. Szpital rejonowy w Lublińcu 13 maja godzina 11

6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie – termin spotkania będzie ustalony w połowie kwietnia

7. Pracownicy otwartej opieki zdrowotnej – 14 maja godzina 15

8. Szpital w Kłobucku – 23 kwietnia godzina 12

 

Zapraszam na spotkanie.

 

Tomasz Czech

 

Uwaga ważna informacja 2025-03-27 12:56

Informujemy, iż w dniu 28 marca 2025 r. biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie będzie nieczynne z uwagi na III Okręgowy Zjazd Sprawozdawczy Pielęgniarek i Położnych. W sytuacjach pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 503008946,  577008317. Za utrudnienia przepraszamy.

Postępowania konkursowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym 2025-03-27 12:23

24 marca 2025 r.

 Postępowania konkursowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym 

W dniu dzisiejszym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie przeprowadzono  trzy postępowania konkursowe na stanowiska Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, Oddziału neurochirurgii oraz Oddziału onkologii z pododdziałem dziennym chemioterapii. Komisja oceniła złożone dokumenty i przeprowadziła rozmowy z kandydatkami. Zestaw pytań dla każdej kandydatki był taki sam. Po zakończeniu rozmów odbyła się dyskusja mająca na celu ocenę przydatności aspirantek na stanowiska objęte konkursem. Następnie przeprowadzono tajne głosowanie, które wyłoniło kandydatów rekomendowanych Dyrektorowi  w osobach - odpowiednio: Pani Jolanty Dołęgi, Anny Rynkiewicz i Anny Profic.

Gratuluję Koleżankom wyboru i życzę sukcesów w pracy zawodowej. Zapraszam do pracy na rzecz samorządu pielęgniarek i położnych. Pamiętajcie o naszej ofercie szkoleniowej. Ze strony Okręgowej Rady gwarantuję wsparcie i pomoc.

 

Tomasz Czech      

Dr n. med. Iwona Markiewicz w Zespole Ekspertów do opracowania programu kursu uzupełniającego w zakresie pielęgniarstwa dla położnych. 2025-03-25 19:10

    

            Z wielką dumą chcę poinformować, że  w dniu 3 marca 2025 roku  Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego powołało naszą samorządową koleżankę dr n. med. Iwonę Markiewicz w skład Zespołu Ekspertów do opracowania programu kursu uzupełniającego w zakresie pielęgniarstwa dla położnych. Cieszę się, że doceniono Pani doświadczenie, zaangażowanie oraz niezłomny zapał jako nieoceniony wkład w rozwój pielęgniarstwa.

Niech nowe stanowisko przyniesie wiele satysfakcji i możliwości rozwoju. Życzymy dalszych sukcesów, powodzenia, ciekawych projektów i pozytywnych współpracowników. Gratulujemy wszystkich dokonań, będziemy wspomagali Panią w realizacji założonych celów, dziękujemy za dotychczasową pracę                   i poświęcenie.

 

 

 

                                                                                  Tomasz Czech

Długoterminowe dostępy naczyniowe – część II 2025-03-24 18:31

 

 

 

Na Wasze życzenie organizujemy kolejna edycję szkolenia, które odbędzie się 07 maja 2025 r. w siedzibie naszej Izby przy ul. Spacerowej 55 od godziny 9 do godziny 13. Szkolenie jest jednodniowe. Liczba miejsc jest ograniczona – 30. Zachęcamy Was do skorzystania! Udział w szkoleniach to doskonała okazja do rozwoju zawodowego i osobistego.

Kurs poprowadzi Pani Maria Budnik -Szymoniuk – wieloletni nauczyciel akademicki, pracownik dydaktyczny Wydziału Nauk o Zdrowiu, asystent w Katedrze Chorób Wieku Rozwojowego w Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praktyk pielęgniarstwa. Specjalista w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia oraz pielęgniarstwa epidemiologicznego. Członek Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego oraz POLSPEN. Autorka publikacji z zakresu wytwarzania oraz użytkowania dostępów naczyniowych oraz bezpieczeństwa terapii infuzyjnej i innych procedur wysokiego ryzyka.

Nie czekaj – zapisz się już dzisiaj i rozpocznij nowy rozdział w swoim rozwoju zawodowym. Inwestując w siebie, inwestujesz w swoją przyszłość.

 
Tomasz Czech
Izabela Bem

Nie wyrażam zgody na takie traktowanie 2025-03-21 13:53

Częstochowa, dnia 20 marca 2025 r.

Nie wyrażam zgody na takie traktowanie

W związku z licznymi personalnymi atakami na mnie kierowanymi przez moją oponentkę i przeciwniczkę informuję, że wszystkie te działania traktuję jako dyskredytujące, szkalujące i zniesławiające moją osobę. Z całą stanowczością dementuję je jako nieprawdziwe i niebyłe. Rozpowszechnianie tych informacji i plotek jest zachowaniem nieetycznym.

Transparentność VIII kadencji jest widoczna i to na niespotykaną skalę do tej pory. Jako Organy Izby udowodniliśmy, że samorząd dba o sprawy pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych okręgu częstochowskiego. Nie muszę przekonywać Państwa, że jesteście dla nas ważni. Wielokrotnie to pokazaliśmy w działaniu. Dlatego, niezrozumiałe są ataki na Izbę w tym na mnie. Podstawą tych zachowań jest zmiana sposobu opłacania składek członkowskich (kulisy i podstawy prawne przedstawiłem we wcześniejszych wpisach).

Pragnę podkreślić, że Samorząd działa jako ciało kolegialne, a podejmowane uchwały wynikają z głosowania wszystkich Delegatów Zjazdu Krajowego – gdzie osoby pełniące funkcje w organach izb stanowili zaledwie niecałe 15% wszystkich członków. I chociaż rozumiem dyskusję w tym temacie to stanowczo przeciwstawiam się agresji słownej kierowanej
w stronę pracowników Izby, mojej i członków mojej rodziny.    

Wzywam osoby oczerniające mnie do zaprzestania tej praktyki.

 

Tomasz Czech  
Przewodniczący Okręgowej Rady           

Dokąd zmierza ten system 2025-03-21 13:46

21 marca 2025 r.

 Dokąd to zmierza?

 Po powrocie z posiedzenia Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wróciłem do Izby z zakasanymi rękawami i kolejne sprawy dotyczące środowiska pielęgniarskiego wbiły mnie w fotel. Nasi pracodawcy prześcigający się w pomysłach nieuznawania posiadanych kwalifikacji zawodowych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych poszli o krok dalej. W tej chwili pielęgniarki otrzymują propozycje zmiany miejsca zatrudnienia, a w przypadku odmowy, porozumienia/wypowiedzenia umowy pracy i płacy na stanowiska...administracyjne. Kreatywność zatrudniających zmierzająca do obniżenia kosztów i zaoszczędzenia  na wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych jest porażająca. Zastanawiam się nad granicami, do których się posuną w tych działaniach. Gdzie w tym wszystkim są pielęgniarki i położne. Zapomnieli o pacjentach, którym podporządkowany powinien być system ochrony zdrowia.

Szanowni zarządzający zakładami opieki zdrowotnej.

Dlaczego w poszukiwaniu pieniędzy sięgacie jedynie do kieszeni pielęgniarek i położnych? Czy naprawdę nie widzicie tego, że tutaj potrzebne są rozwiązania systemowe? Niemożliwe. Zalecam walkę z organizatorami systemu i płatnikami, a nie pracownikami. W tych działaniach pokażcie swoją siłę i moc tak jak przy wypowiadaniu umów pielęgniarkom czy położnym. Nade wszystko pozdrawiam organy założycielskie – za ich bierność i nieme przyzwolenie.

 

Tomasz Czech     
Przewodniczący Okręgowej Rady 

Mam do was prośbę 2024-12-05 11:08

05 grudnia 2024 r

Od poniedziałku zaczynamy proces przeprowadzki do nowej siedziby. Cieszę się choć mam świadomość, że nie będzie to proste. Wiecie, że w styczniu będziemy korzystali z jednego pomieszczenia dla pracowników i do obsługi pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Zwracam się do wszystkich z prośbą o załatwienie wszystkich wniosków, wpisów i spraw jeszcze do świąt. To dla nas ważne biorąc pod uwagę sam fakt przewożenia dokumentów, zadbania o zabezpieczenie danych osobowych. Oczywiście jeżeli będziecie chcieli załatwić sprawy w styczniu też to uczynimy tylko miejcie świadomość, że będziemy pracowali w tymczasowych pomieszczeniach i proces realizacji może potrwać dłużej. Dlatego, żeby uniknąć ewentualnych niedogodności proszę – załatwcie większość spraw jeszcze w grudniu. Proszę również o rozpowszechnienie tej informacji wśród koleżanek i kolegów. Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość.

 

Tomasz  Czech

           

< class="content_title ">Aktualności2
Program sportowy FITSport, FITProfit. 2022-04-30 07:46

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że od sierpnia 2024 r. VanityStyle Sp. z o.o. rozpocznie wydawanie kart FitProfit oraz FitSport ze zmienionym layout'em.

Zmiana layout'u nie powoduje konieczności wymiany dotychczas posiadanych kart sportowych.

 

 

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2