Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Zakończenie kursu kwalifikacyjnego z pielęgniarstwa rodzinnego 2024-07-04 08:09

KSZTAŁCIMY PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

 W lutym rozpoczynaliśmy a dziś egzaminem kończymy kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego. Kursanci napisali test celująco. Dzięki temu częstochowska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wzbogaciła się o 11 wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.

Dziękuję Państwu za skorzystanie z oferty naszego Ośrodka Szkoleniowego. 

Gratuluję ukończenie szkolenia i życzę wykorzystania zdobytych umiejętności w pracy z chorymi. Zachęcam do samodzielności, którą uzyskaliście kończąc kurs.

Dziękuję wykładowcom, pracownikom Ośrodka szkoleniowego za sprawne i ciekawe przeprowadzenie zajęć.

Zachęcam do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Niedługo przedstawimy propozycje na drugie półrocze bieżącego roku.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.  

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

Piknik Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. 2024-07-03 17:51

28 czerwca 2024 r. miałem zaszczyt reprezentować pielęgniarki, pielęgniarzy i położne okręgu częstochowskiego podczas Pikniku Rodzinnego w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. Okazja do świętowania była podwójna ponieważ jednocześnie była to 40. rocznica funkcjonowania Domu. Na uroczystości zgromadziły się władze Starostwa powiatowego ze Starostą Krzysztofem Smelą
i Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Kubatem. Zaproszenie przyjęły władze Blachowni
z Burmistrzem i Przewodniczącą Rady Miejskiej. Ponadto obecni byli przedstawiciele domów pomocy społecznej miasta i powiatu Częstochowy, Ośrodków pomocy społecznej, sponsorzy
i przyjaciele domu.

Obchody prowadził Dyrektor DPS przy współudziale naszych koleżanek pielęgniarek Anety Wilk
i Małgorzaty Bernat. Nastrój potęgowały występy Orkiestry Dętej z Rędzin. Tegoroczny motyw dekoracyjny to wykonane przez mieszkańców w różnych odsłonach i wielkościach oraz technikach domy. O oprawę muzyczną zadbali utalentowani w tym zakresie mieszkańcy pod czujnym okiem instruktorów. Uczestnicy mogli podziwiać obrazy namalowane w technice suchej akwareli przez panią Cecylię Szerszeń wybitną i szanowaną artystkę Blachowni, która w różnych ujęciach przedstawiła dom swojej babci. Marcin Puchniarski zaprezentował kilka prac w których wskazuje swój dom jako właśnie DPS w Blachowni.

Na festynie można było kupić rękodzieła mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Chętni mogli po Blachowni przejechać się bryczką zaprzężoną w parę koni. Nastrój podniosły,
ale i piknikowy, swobodny. To piękny czas dla mieszkańców i ich licznie przybyłych rodzin (prawie 500 osób). Atmosfera nie do przekazania.

Gratuluję perfekcyjnie zorganizowanej imprezy. Słowa uznania kieruję do całego personelu,
w tym do uhonorowanej okolicznościowym dyplomem Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Naszej Izbie, pielęgniarki która pracuje w DPS Blachowni od samego początku – pani Urszuli Walaszczyk.

Zapraszam do obejrzenia skromnej galerii zdjęć z uroczystości.

 

Tomasz Czech

TERMINARZ ZEBRAŃ PTP ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA 2024-07-03 14:21

W związku z tworzeniem struktur Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Oddziale, w Częstochowie w załączeniu przedstawiam do wiadomości terminarz spotkań wyborczych w poszczególnych Kołach.
Jednocześnie dziękuję Zarządowi za wszelką kazaną pomoc we wszystkich etapach do tej pory.
Pozostaje jak zwykle do dyspozycji Zarządu pod numerem telefonu 601 232 963.

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

 

Egzamin końcowy na kursie specjalistycznym Edukator w cukrzycy. 2024-06-27 18:04

Dzisiaj (26 czerwca 2024 r. o godzinie 15) przeprowadzono egzamin końcowy na kursie specjalistycznym Edukator w cukrzycy. Dzięki pomyślnie zdanemu egzaminowi OIPiP w Częstochowie wzbogaciła się o 24 edukatorów w cukrzycy. To znacznie podniesie jakość świadczonych usług pielęgniarskich jak również lepsze szkolenie przeddyplomowe studentów, ponieważ część uczestników pracuje jako dydaktycy w uczelniach. Kurs był trudny, bardzo szczegółowy. Staże odbywały się we wiodących ośrodkach leczących cukrzycę. Te wszystkie elementy sprawiły, że dziś mogę ocenić kurs jako przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie. Należy wspomnieć również, że grupa była bardzo dojrzała. To były osoby, które poważnie podeszły do tematu i chciały zdobyć przede wszystkim wiedzę w tym zakresie, a nie tylko uprawnienia. Dziękuję wszystkim za taką aktywność bo złożyła się ona na sukces.

Szczególnie dziękuję Elżbiecie Krupińskiej, która była motorem i filarem zakończonego szkolenia.

Jeszcze raz gratuluję pomyślnie zdanego egzaminu, życzę skutecznego wykorzystanie zdobytej wiedzy i zapraszam do korzystania z oferty szkoleniowej naszego Ośrodka.

 

Tomasz Czech 

Uroczyste czepkowanie w UJD w Częstochowie 2024-06-26 16:57

25 czerwca 2024 r. miałem zaszczyt reprezentować Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie na uroczystości czepkowania studentów Wydziału pielęgniarstwa Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Gala połączona była z Konferencją pn. Współczesne problemy pielęgniarstwa. Wzruszającym i centralnym momentem był akt nałożenia białych czepków studentom. Wszyscy ubrani byli w jednakowe granatowe stroje co podkreślało odświętny charakter spotkania. Panowie zamiast czepków otrzymali przypinkę symbolicznego czepka. Dostojności i powagi chwili dodało odśpiewanie najpiękniejszej w świecie kantyleny czyli Hymnu Pielęgniarskiego. Po akcie czepkowania studenci złożyli Ślubowanie. Następnie rozpoczęła się Konferencja. Szeroko potraktowane zagadnienia z holistycznej opieki nad pacjentami przedstawiali wykładowcy Uczelni.

Dziękuję  za zaproszenie Okręgowej Rady na uroczystość. Gratuluję koleżankom i kolegom wejścia w kolejny etap kształcenia przed dyplomowego. Czekam na was w Izbie po zakończeniu studiów. Zachęcam do korzystania ze zbiorowych form kształcenia oferowanych przez nas. Pomysłodawcom dziękuję za włożony wysiłek organizacyjny.

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z Uroczystości.

 

Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

w Częstochowie

Tomasz Czech         

Konkursy na Parkitce 2024-06-26 16:54

25 czerwca 2024 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie przeprowadzono  trzy postępowania konkursowe na stanowiska Pielęgniarki Oddziałowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Okulistycznego i Oddziału Pediatrycznego. Komisja oceniła złożone dokumenty i przeprowadziła rozmowy z kandydatkami. Zestaw pytań dla każdej kandydatki był taki sam. Po zakończeniu rozmów odbyła się dyskusja mająca na celu ocenę przydatności aspirantek na stanowiska objęte konkursem. Następnie przeprowadzono tajne głosowanie, które wyłoniło kandydatów rekomendowanych Dyrektorowi  w osobach: Pani Moniki Zychowskiej – SOR i Elżbiety Wachowicz – oddział dziecięcy. Postępowanie konkursowe na stanowisko pielęgniarki oddziałowej Oddziału Okulistycznego trwa nadal.

Gratuluję Koleżankom wyboru i życzę sukcesów w pracy zawodowej. Zapraszam do pracy na rzecz samorządu pielęgniarek i położnych. Ze strony Okręgowej Rady gwarantuję wsparcie i pomoc.

 

Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek

i Położnych w Częstochowie

Tomasz Czech      

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2