Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną 2024-07-11 17:36

4 lipca opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację rozporządzenia w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego. Zachęcamy do zapoznania.

Koleżanki i Koledzy 2024-07-05 14:05

Wreszcie wakacje, wakacje, wakacje. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek. W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie chciałbym życzyć zdrowego, spokojnego i niezapomnianego wypoczynku. Pewnie wielu z was ma już poczynione plany i rezerwacje. Życzę szczęśliwych wyjazdów i powrotów do nas. Czas wypoczynku niech będzie rodzinny i radosny.

Ładujcie ,,akumulatory” bo plany samorządowe na jesień są napięte i wyśrubowane. Ośrodek szkoleniowy szykuje ofertę na III i IV kwartał tego roku. We wrześniu wybory do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział w Częstochowie. Przed nami Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych. Kontynuujemy warsztaty doskonalące nasze umiejętności samodzielne. Będzie też świątecznie. 13 września zapraszam na Galę Obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Halo ... Komisje i Zespoły Okręgowej Rady. Zapraszam do większej aktywności i zgłaszania pomysłów bo będziemy tworzyli zręby przyszłorocznego budżetu. 

To od września, a teraz wypoczywajcie. Każda tak jak zaplanowała i jak lubi.  

 

Tomasz Czech 
Przewodniczący Okrtęgowej Rady

 

 

 

Czepkowanie w Akademii Polonijnej w Częstochowie 2024-07-05 13:36

5 lipca 2024 r. w Akademii Polonijnej w Częstochowie odbyło się czepkowanie absolwentów        
i studentów Wydziału pielęgniarstwa. Uroczystość miała charakter międzynarodowy ponieważ brały w niej udział studenci i absolwenci z Polski i Włoch. Podniosłości charakteru Gali dodał kwartet trąbkowy, który prowadził wybitny częstochowski trębacz mistrz Marek Piątek.

Rektor Uczelni prof. AP dr hab. Maciej Rudnicki powitał zaproszonych gości w osobach posła na Sejm RP, władz samorządowych Częstochowy, dyrektorów instytucji państwowych. Zostałem przywitany jako przedstawiciel środowiska pielęgniarek i położnych okręgu częstochowskiego. Rektor podkreślił, że do tradycji czepkowania Uczelnia wraca po kilkuletniej przerwie z szacunku do pielęgniarek i pielęgniarzy oraz tradycji zawodu.  W dalszej części nastąpił akt czepkowania.  Każda/y czepkowany otrzymał/a dyplom pamiątkowy (spodobał mi się ten pomysł).

Gratuluję władzom uczelni pięknej uroczystości. Studentom życzę sukcesów w pracy, a absolwentów zapraszam do Biura Izby po prawo wykonywania zawodu.

 

Tomasz Czech       

 Przewodniczący Okręgowej Rady

Zakończenie kursu kwalifikacyjnego z pielęgniarstwa rodzinnego 2024-07-04 08:09

KSZTAŁCIMY PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

 W lutym rozpoczynaliśmy a dziś egzaminem kończymy kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego. Kursanci napisali test celująco. Dzięki temu częstochowska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wzbogaciła się o 11 wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.

Dziękuję Państwu za skorzystanie z oferty naszego Ośrodka Szkoleniowego. 

Gratuluję ukończenie szkolenia i życzę wykorzystania zdobytych umiejętności w pracy z chorymi. Zachęcam do samodzielności, którą uzyskaliście kończąc kurs.

Dziękuję wykładowcom, pracownikom Ośrodka szkoleniowego za sprawne i ciekawe przeprowadzenie zajęć.

Zachęcam do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Niedługo przedstawimy propozycje na drugie półrocze bieżącego roku.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.  

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

Piknik Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. 2024-07-03 17:51

28 czerwca 2024 r. miałem zaszczyt reprezentować pielęgniarki, pielęgniarzy i położne okręgu częstochowskiego podczas Pikniku Rodzinnego w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. Okazja do świętowania była podwójna ponieważ jednocześnie była to 40. rocznica funkcjonowania Domu. Na uroczystości zgromadziły się władze Starostwa powiatowego ze Starostą Krzysztofem Smelą
i Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Kubatem. Zaproszenie przyjęły władze Blachowni
z Burmistrzem i Przewodniczącą Rady Miejskiej. Ponadto obecni byli przedstawiciele domów pomocy społecznej miasta i powiatu Częstochowy, Ośrodków pomocy społecznej, sponsorzy
i przyjaciele domu.

Obchody prowadził Dyrektor DPS przy współudziale naszych koleżanek pielęgniarek Anety Wilk
i Małgorzaty Bernat. Nastrój potęgowały występy Orkiestry Dętej z Rędzin. Tegoroczny motyw dekoracyjny to wykonane przez mieszkańców w różnych odsłonach i wielkościach oraz technikach domy. O oprawę muzyczną zadbali utalentowani w tym zakresie mieszkańcy pod czujnym okiem instruktorów. Uczestnicy mogli podziwiać obrazy namalowane w technice suchej akwareli przez panią Cecylię Szerszeń wybitną i szanowaną artystkę Blachowni, która w różnych ujęciach przedstawiła dom swojej babci. Marcin Puchniarski zaprezentował kilka prac w których wskazuje swój dom jako właśnie DPS w Blachowni.

Na festynie można było kupić rękodzieła mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Chętni mogli po Blachowni przejechać się bryczką zaprzężoną w parę koni. Nastrój podniosły,
ale i piknikowy, swobodny. To piękny czas dla mieszkańców i ich licznie przybyłych rodzin (prawie 500 osób). Atmosfera nie do przekazania.

Gratuluję perfekcyjnie zorganizowanej imprezy. Słowa uznania kieruję do całego personelu,
w tym do uhonorowanej okolicznościowym dyplomem Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Naszej Izbie, pielęgniarki która pracuje w DPS Blachowni od samego początku – pani Urszuli Walaszczyk.

Zapraszam do obejrzenia skromnej galerii zdjęć z uroczystości.

 

Tomasz Czech

TERMINARZ ZEBRAŃ PTP ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA 2024-07-03 14:21

W związku z tworzeniem struktur Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Oddziale, w Częstochowie w załączeniu przedstawiam do wiadomości terminarz spotkań wyborczych w poszczególnych Kołach.
Jednocześnie dziękuję Zarządowi za wszelką kazaną pomoc we wszystkich etapach do tej pory.
Pozostaje jak zwykle do dyspozycji Zarządu pod numerem telefonu 601 232 963.

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

 

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2