Relacja z Uroczystości nadania nazwy uczelni Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

08 czerwca 2023 08:36

W dniu 7 czerwca 2023 r. uczestniczyłem w Auditorium Maximum przy ul. Waszyngtona 4/8
w Uroczystości w związku z uzyskaniem ustawowego statusu uniwersytetu i zmianą nazwy Uczelni na Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.  Na początku uroczystości w dostojnym pochodzie weszły Władze Uczelni wraz z Senatem. W przemówieniu JM Rektor Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska zaprezentowała drogę do uzyskania miana klasycznego Uniwersytetu. W dalszej części odbyła się ceremonia wręczenia dyplomu doktora habilitowanego jednej osobie i promocja 17 doktorów nauk. Odtworzono film pokazujący poszczególne etapy rozwoju Uczelni od 1971 roku do dzisiaj.

Zaprezentowano fanfary Uniwersytetu Jana Długosza i następnie Chór odśpiewał Gaude Mater Polonia. Rozdano pamiątkowe Dyplomy Profesorom tytularnym Uczelni.

Piękna Uroczystość i wzruszające przeżycie.

Pani Rektor w swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślała fakt utworzenia Collegium Medicum im. Władysława Biegańskiego w ramach dyscyplin studiujących nauki o zdrowiu.

Władzy Uczelni, nauczycielom akademickim i studentom gratuluję i życzę sukcesów.

Przewodniczący ORPiP