Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
« Powrót

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej 22 września 2023 r

25 września 2023 15:23

 

Zakończyliśmy tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej i … jestem szczęśliwy,  bo wszystkie wydarzenia jakie zaplanowaliśmy z Okręgową Radą udały się.

Konferencja pod nazwą ,,Praktyka zawodowa pielęgniarki i położnej w świetle etyki zawodowej. Kodeks Etyki Zawodowej Pielęgniarki i Położnej” okazała się hitem.

 

Członek Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie mgr Renata Sówka wygłosiła wykład przeplatany własnymi refleksjami na temat etyki.

Dr n. o zdrowiu Grażyna Rogala-Pawelczyk - Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej podkreśliła ważność uchwalonego w maju br. Kodeksu etyki zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczpospolitej Polskiej. Ale życiowych uwag i przestróg, które nam przekazała nie sposób wyszacować i ocenić. Formuła i atmosfera Konferencji bardzo spodobała się uczestnikom. Chwalili podniosłość wydarzenia i nastrój. Takiej ciszy i skupienia nie pamiętam.

W przerwie był czas na wymianę opinii, nawiązanie kontaktów przy smacznych przekąskach dostarczonych przez Amaro de sa. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa jakich wysłuchałem od Was podczas przerwy. To było bardzo budujące.

W drugiej części obejrzeliśmy spektakl ,,Kariera Nikodema Dyzmy” na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Widowisko zostało przyjęte z aplauzem. Widownia reagowała na każde, wciąż aktualne kwestie wypowiadane przez aktorów, którzy nota bene odegrali swoje role wyśmienicie.

Dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia od Okręgowej Rady i udział w obchodach naszych świąt zawodowych. Dziękuję za godną postawę i podniosłą atmosferę, którą stworzyliście. Pokazuje to, że jesteśmy dojrzałą grupą zawodową, która oprócz wykonywania ciężkiej pracy umie świętować.

 

                                                                                              Tomasz Czech 

                                                                                              Przewodniczący Okręgowej Rady

 

Poniżej zamieszczam opinie o piątkowym wydarzeniu, o które poprosiłem w sobotę osoby, które uczestniczyły w kursach. W dalszej części fotorelacja ze spotkania.

 

,, Wykład Pani Renaty Sówki bardzo ciekawy, wszyscy zaproszeni wykazali duże zainteresowanie. W czasie przerwy większość prowadziła dalsze rozmowy na temat. Spektakl oceniam na bardzo dobry, aktorzy najlepiej odegrali swoje role. Polecam.”

                                                           Damian Lewandowski

 

,, Wykład na temat etyki ciekawie prowadzony, rozwiał wiele wątpliwości etycznych. Organizacja konferencji wspaniała. Spektakl warty obejrzenia.”

                                                           Joanna Olszewska

 

,, Przemiła atmosfera, wykłady dające wiele nowych poglądów na temat etyki pielęgniarki  i położnej. Spektakl uzupełnił całe wydarzenie. Organizacja wydarzenia dopięta na ostatni guzik.”

                                                           Alicja Morga

 

,, Konferencja dotycząca etyki zawodowej bardzo owocna, ciekawa i przypominająca nam wszystkim o podwalinach naszego zawodu. Przedstawienie cudowne i wciąż aktualne. Wspaniała organizacja.”

                                                           Aneta Frydrych

 

,, Wspaniały wykład Pani Dr Grażyny Rogali-Pawelczyk, można Jej słuchać godzinami. Przedstawienie zabawne i wciągające.”

                                                           Jolanta Adamik