INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO NA UNIWERSYTECIE JANA DŁUGOSZA

05 października 2023 16:48

W dniu 04 października 2023 r. od godziny 11 uczestniczyłem w uroczystej Inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jan Długosza w Częstochowie. Po raz 53 częstochowski Uniwersytet inaugurował początek nowego roku akademickiego 2023/2024. Dzisiejsze rozpoczęcie było wyjątkowe, ponieważ częstochowska Alma Mater wystąpiła pod nową nazwą, jako Uniwersytet Jana Długosza, wchodząc tym samym do grona najlepszych placówek w kraju jak uniwersytet klasyczny.

Wśród sukcesów UJD, jest otwarcie w ramach Collegium Medicum kierunku lekarskiego
i ratownictwa medycznego.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Wysłuchano fanfary Uniwersytetu. Dokonano immatrykulacji studentów I roku studiów i studiów doktoranckich. Odznaczono wieloletnich pracowników dydaktycznych Uniwersytetu odznaczeniami państwowymi. Całość wydarzenia uświetnił śpiewem klasycznych utworów Chór UJD.

Cieszę się z tak szybkiego rozwoju naukowego Uczelni - szczególnie nauk medycznych. Z wielkim zainteresowaniem obserwuję energiczny rozwój Uczelni jako ośrodka badawczego. Myślę, że ułożymy w tym zakresie relacje Uczelni
z naszym samorządem.