Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
« Powrót

I FORUM LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH

05 października 2023 17:42

 

 

Śpieszę się zrelacjonować przebieg I. Forum leczenia ran przewlekłych, które odbyło się 04 października 2023 r.
o godzinie 14.30 w siedzibie Izby.

Część teoretyczną przygotowały dla uczestników koleżanki: Renata Irena Wróż i Agnieszka Dziedzic-Kurzyńska. Omówiły zagadnienia z dziedziny leczenia ran przewlekłych i pielęgnacji stomii opierając się w swoich prezentacjach na wybranych studium przypadków.

 

 

W Forum uczestniczyły trzy firmy medyczne produkujące opatrunki specjalistyczne.

Zaprezentowali w praktyce działanie opatrunków, ich zdolności chłonne, różne kształty dopasowane do okolicy na której są stosowane czy etapy gojenia w których mogą być stosowane. Na koniec odbyła się krótka dyskusja nad tematyką następnych Forów.

Jestem podbudowany dużą frekwencją koleżanek. Mam refleksję nad objętością przekazywanych treści. Od dzisiaj będziemy organizować spotkania w temacie jednej metody leczenia. Dziękuję za wszystkie uwagi, najbardziej za te krytyczne bo to one wyznaczą program następnych spotkań.

Już dzisiaj mogę powiedzieć, że zaplanowaliśmy około 3 godzinne II Forum na styczeń 2024 r jako spotkanie warsztatowe, praktyczne z udziałem jednej firmy medycznej. III Forum na przełomie marca i kwietnia 2024 r będzie poświęcone terapii podciśnieniowej w leczeniu ran przewlekłych z udziałem innej firmy medycznej.

O terminach i szczegółach będę informował z wyprzedzeniem. Ponawiam swoją propozycję. Gdyby któraś z koleżanek czy kolegów chciałaby podzielić się swoimi doświadczeniami w leczeniu ran przewlekłych poparte zdjęciami proszę
o kontakt ze mną.

 

Poniżej fotorelacja z I Forum (zwróćcie uwagę na nowe krzesła, które przyszły godzinę przed Forum).

 

                                                                                         Tomasz Czech                                                                                                                                                                                    Przewodniczący Okręgowej Rady