20 stycznia 2024 r Koleżanki i koledzy

22 stycznia 2024 07:49

Chcieliśmy uruchomić szkolenie specjalizacyjne z pielęgniarstwa pediatrycznego. Ogłosiliśmy ten zamiar w SMK. I po przeszło miesiącu okazało się, że nikt się nie zapisał, ani z naszej Izby, ani z Izb ościennych. Zacząłem dochodzić dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza, że w naszej Izbie wiele lat nie przeprowadzono takiej specjalizacji. Zadzwoniłem do pielęgniarek oddziałowych oddziałów dziecięcych z obszaru działania naszej Izby. Okazało się, że pracujące pielęgniarki mają już specjalizację pediatryczną. Jest pewna grupa pielęgniarek w okresie okołoemerytalnym, które nie są zainteresowane szkoleniem ponieważ zakończenie kształcenia przypadłoby na okres przejścia na emeryturę. Przemyślałem wszystkie argumenty i mam rozwiązanie.

Robimy tak.

Za około 2 lata zmieni się struktura zatrudnienia w oddziałach pediatrycznych o pracujące nowoprzyjęte pielęgniarki. Wtedy zadzwońcie do mnie i wspólnie ustalimy termin rozpoczęcia specjalizacji. Pielęgniarki pediatryczne zajmują ważne miejsce w moim sercu, dlatego nie zabraknie dla was możliwości kształcenia się w naszej Izbie. I jeszcze apel do koleżanek oddziałowych oddziałów dziecięcych. Bądźcie ze mną w ścisłym kontakcie w kwestii szkoleń potrzebnych do pracy w oddziałach pediatrycznych. A może konferencja pediatryczna w Częstochowie. Czekam na propozycje z waszej strony.

Przewodniczący Okręgowerj Rady