Prawo wykonywania zawodu
Konferencje
Szkolenia
Kursy
in Częstochowa, Poland
42-200 Częstochowa,
ul. Pułaskiego 25, IV piętro
Województwo Śląskie, Polska
Millenium Bank:
82 1160 2202 0000 0001 2869 0101
Biuletyn informacyjny
Ośrodek szkoleniowy
Cолідарні з Україною – Solidarni z Ukrainą
Odpowiedzi na pytania związane z ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych
Nr projektu POWR: 05.01.00-00-0008/19
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach V osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia 5.1 Programy profilaktyczne.
Wartość projektu: 4 384 268,40 zł
Okres realizacji projektu: 01.01.2019 r. do 31.11.2023 r.
Zajrzyj na stronę Projektu: https://www.lungcheck.pl/
Rekrutacja odbywa się na stronie: www.lungcheck.pl oraz pod numerami telefonów
Województwa: Śląskie : 534-433-633, 733-120-778 Dolnośląskie i Opolskie 71 726-25-25
Lider Projektu: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Partnerzy projektu:
- Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
- DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM ONKOLOGII, PULMONOLOGII I HEMATOLOGII we Wrocławiu
Kierownik Projektu: prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Mariusz Adamek
Cel projektu:
Celem głównym projektu jest wdrożenie programu polityki pn. Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca (WWRP) za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej (NDTK) - połączenie prewencji wtórnej z pierwotną w celu poprawy świadomości dotyczącej raka płuca wśród społeczeństwa i personelu ochrony zdrowia.
Głównym zadaniem przedmiotowego programu profilaktycznego jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju poprzez prowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych w makroregionie Śląskim (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie) w latach realizacji Programu oraz wpisuje się on w ramy realizacji celów PO WER w szczególności wpisuje się w realizację celu szczegółowego Osi V Wdrożenie i rozwój programów profilaktycznych w zakresie chorób negatywnie wpływających na zasoby pracy dedykowanych osobom w wieku aktywności zawodowej oraz celu tematycznego 8 Promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz mobilności pracowników.
Program zakłada przebadanie 3 798 osób poprzez wykonanie 17 200 badań.
Grupą docelową projektu stanowią: w zakresie badań przesiewowych, diagnostyki podstawowej i pogłębionej:
- Osoby w wieku 55 -74 lat z konsumpcją tytoniu większą lub równą 20 paczkolat, okresem abstynencji tytoniowej nie dłuższym niż 15 lat
- Osoby w wieku 50 -74 lat z konsumpcją tytoniu większą lub równą 20 paczkolat, okresem abstynencji tytoniowej nie dłuższym niż 15 lat u których stwierdza się jeden z czynników ryzyka:
- ekspozycja zawodowa na krzemionkę, beryl, nikiel, chrom, kadm, azbest, związki arsenu, spaliny silników diesla, dym ze spalania węgla kamiennego, sadza, ekspozycja na radon,
- indywidualna historia zachorowania na raka: przebyty rak płuca (lung cancer survivor), w wywiadzie chłoniak, rak głowy i szyi lub raki zależne od palenia tytoniu, np. rak pęcherza moczowego,
- rak płuca w wywiadzie u krewnych pierwszego stopnia,
- historia chorób płuc: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) lub włóknienie płuc (IPF),
- Osoba z grupy wysokiego ryzyka jest włączana do programu na podstawie decyzji podjętej wspólnie z kwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia (shared decision making), który przedstawia zasadę badania przesiewowego, zysk i działania niepożądane metody w oparciu o:
- model predykcyjny Tammemagi kalkulator ryzyka raka płuca PLCOm2012 (25, 33),
- model predykcyjny złośliwości guzka płuca (34),
- materiały informacyjne zbliżone do oferowanych przez Agency for Healthcare Quality and Research (AHQR) (36),
- Kadra medyczna z jednostek biorących udział w programie: personel medyczny lekarski (pulmonolodzy, torakochirurdzy, lekarze POZ, radiolodzy), pielęgniarski oraz personel pomocniczy (Koordynatorzy Opieki Medycznej), która przejdzie ścieżkę szkoleń / edukacji w zakresie nowotworów płuc,
- Osoby objęte ryzykiem wystąpienia raka płuca.
Osoba spełniająca warunki włączenia do programu może być jego uczestnikiem, jeżeli ma świadomość ewentualnej konieczności przeprowadzenia inwazyjnych procedur diagnostycznych i ewentualnego zabiegu chirurgicznego. Każda osoba będąca uczestnikiem programu będzie miała możliwość rezygnacji z udziału w nim na dowolnym etapie.
Informacja o szkoleniach online
Realizacja Programu Profilaktycznego pn.: „Badania przesiewowe za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej metoda poprawy wyleczalności raka płuca w makroregionie śląskim' zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń celem realizacji komponentu edukacyjnego skierowanego do kadry medycznej: personelu medycznego lekarskiego (pulmonolodzy, torakochirurdzy lekarze POZ, radiolodzy), personelu pielęgniarskiego i personelu pomocniczego (Koordynatorzy Opieki Medycznej)
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach organizuje szkolenia online dla Personelu Medycznego, skierowane do: personelu medycznego lekarskiego (pulmonolodzy, lekarze POZ, radiolodzy), pielęgniarskiego oraz personelu pomocniczego (Koordynatorzy Opieki Medycznej).
Celem wzięcia udziału w szkoleniach/kursach realizowanych w ramach projektu należy zapoznać się z pełną treścią Regulaminu Rekrutacji.
Program szkoleń dostępny jest w zakładce Program szkoleń na stronie: www.sum.edu.pl , www.lungcheck.pl, oraz na stronach Partnerów Projektu
Dokumentację zgłoszeniową należy wypełnić oraz przesłać zgodnie z instrukcją na stronie: pppszkolenia@sum.edu.pl
Przewidywane terminy szkoleń:
- 6 wrzesień 2022 r.
- 27 wrzesień 2022 r.
- grudzień 2022 r.
- luty 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
Terminy późniejszych szkoleń będą ustalane na miesiąc przed planowanym szkoleniem.
Harmonogram szkoleń:
- Epedemiologia raka płuca – struktura i funkcjonowanie programów przesiewowych
- Biologia raka płuca w aspekcie badań przesiewowych
- Diagnostyka i leczenie raka płuca – perspektywa torakochirurga
- Skrining raka płuca – przesłanki kliniczne, wyniki badań na świecie
- Skrining raka płuca w Polsce – program MZ WWRP
- Skrining raka płuca – perspektywa Narodowej Strategii Onkologicznej
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa.
- Formularz przystąpienia do projektu wraz z oświadczeniem o zatrudnieniu.
- Formularz zgłoszeniowy.
- Oświadczenie uczestnika projektu.
- Zgoda na uczestnictwo w projekcie.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
Szanowni Państwo
Koleżanki i Koledzy
wykonujący
Zawód Zaufania Publicznego
Jako praktykujący adwokat, jak również pracownik naukowy zajmujący się badaniem dostępności do wykonywania zawodów zaufania publicznego oraz wykładowca akademicki studentów o profilach medycznych i prawniczych, pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z prośbą, o wypełnienie ankiety badawczej dotyczącej wykonywania medycznych zawodów zaufania publicznego w dobie pandemii COVID- 19. Rzeczona ankieta jest anonimowa i ma na celu określenie sprawności funkcjonowania zawodów medycznych na nieoczekiwane zjawiska kryzysowe związane z sytuacją pandemiczną. Ankieta ta stanowi kontynuacje mojej pracy badawczej w obszarze przygotowania nowego opracowania monograficznego zatytułowanego „Znaczenie i organizacja zawodów zaufania publicznego dla bezpieczeństwa państwa w dobie pandemii COVID-19', co wpisuje się także i stanowi kontynuację oraz uzupełnienie mojej ostatniej publikacji naukowej pt. „Uwarunkowania i ekonomiczno -prawny charakter wykonywania prawniczych profesji zaufania publicznego w konfrontacji z zawodem lekarza' wydanej nakładem Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie na przełomie roku 2020/2021 oraz przygotowanej już do druku monografii pt. „Wpływ epidemii COVID-19 na sektor usług w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów zaufania publicznego'. Zważywszy na powyższe okoliczności, a nade wszystko celem rzetelności i obiektywizmu przeprowadzonych badań, będę zobowiązany za udostepnienie przedmiotowego linku https://forms.gle/ZkMqabCcbxJoEgEEA w formularzu google, jak najszerszej grupie respondentów wykonujących zawód zaufania publicznego, celem wypełnienia rzeczonej ankiety. W załączeniu skan pisma z oficjalna prośbą.
Bardzo dziękuję i łączę wyrazy szacunku
Jacek Wiatrowski
==================================================================================
Kancelaria Adwokacka
dr Jacek Wiatrowski Adwokat
ul. Sienna 57/7, 00-820 Warszawa
adres do korespondencji:
Filia Kancelarii Adwokackiej
ul. Traugutta 77 T, 42-200 Częstochowa
UCHWAŁA NR 560/VIIP/2022 NACZELNEJ RADY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH Z DNIA 24 CZERWCA 2022 R. W SPRAWIE TREŚCI PIECZĄTKI PIELĘGNIARKI LUB POŁOŻNEJ.
Opinia Prawna w sprawie wpływu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii na okresu trwania kadencji organów okręgowych izb pielęgniarek i położnych oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Komunikat w sprawie w sprawie przedkładania zaświadczeń o ukończeniu kursów specjalistycznych przed przystąpienia do egzaminu państwowego.
Szanowni Państwo,
13 kwietnia w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano obwieszczenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego w sprawie poinformowania o możliwości zwrotu produktu leczniczego do apteki.
Chodzi o Biotrakson (Ceftriaxonum), proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji, 2 g; (Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdańsk), który został wydany już pacjentom.
- numer serii: 25020921A termin ważności: 09.2023,
- oraz numer serii: 25030921A termin ważności: 09.2023; podmiot odpowiedzialny:
- Zachodzi uzasadnione podejrzenie wystąpienia wady jakościowej polegającej na uzyskaniu przez ten produkt wyniku poza specyfikacją w parametrze endotoksyny w próbach archiwalnych, co może skutkować poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia Pacjenta - czytamy w obwieszczeniu.
W związku z tym - jak wskazano w obwieszczeniu - 'Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje o możliwości zwrotu określonych powyżej serii produktów leczniczych do aptek'.
Biotrakson zawiera substancję czynną ceftriakson należącą do antybiotyków z grupy cefalosporyn III generacji. Ma działanie przeciwbakteryjne i stosowany jest w zakażeniach wielu narządów.
W załączeniu przesyłam obwieszczenie.
Polska Misja Medyczna prowadzi rekrutację do zespołu medycznego Polish Medical Mission Vasco Emergency
Team. Zespół aspiruje dołączyć do ponad trzydziestu już istniejących tego typu grup ratunkowych na świecie,
pracujących zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Do współpracy zapraszamy lekarzy,
ratowników medycznych, pielęgniarki, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje zawodowe oraz nieść pomoc
potrzebującym w kraju i na świecie.
Polska Misja Medyczna od 23 lat pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów, angażując się obecnie w pomoc na
terytorium Ukrainy. Powstający zespół ratownictwa medycznego będzie posiadać profesjonalną kadrę medyczną z
własnym zapleczem sprzętowym i logistycznym.
Kandydatom oferujemy profesjonalne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego oraz okazję do pracy w
międzynarodowych standardach zespołów WHO EMT Typ 1.
Więcej informacji o zasadach rekrutacji znajduje się na stronie Polskiej Misji Medycznej.
https://pmm.org.pl/pmm-vasco-emergency-team
Zachęcamy do kontaktu i aplikowania do 15.04.2022!
Zespół Polskiej Misji Medycznej
. W związku ze zniesieniem od dnia 1 kwietnia 2022 r. wyodrębniania podmiotów
leczniczych przeznaczonych do udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom
chorym na COVID-19, a co za tym idzie w związku z brakiem możliwości wydania
zgody na wykonywanie zawodu lekarza albo zgody na wykonywanie zawodu
lekarza dentysty na podstawie art. 7 ust. 9 i 10 ustawy o zawodach lekarza
i lekarza dentysty (Dz. U. z 2021 r. poz. 790, z póżn. zm.), począwszy do
1 kwietnia 2022 r. wstrzymuje się wydawanie zgody na wykonywanie zawodu na
wyżej wskazanej podstawie prawnej.
komunikat_w_sprawie_zasad_funkcjonowania_warunkowego_prawa_wykonywania_zawodu_od_1_kwietnia_2022_r.pdf |