Prawo wykonywania zawodu
Konferencje
Szkolenia
Kursy
in Częstochowa, Poland
42-200 Częstochowa,
ul. Pułaskiego 25, IV piętro
Województwo Śląskie, Polska
Millenium Bank:
82 1160 2202 0000 0001 2869 0101
Biuletyn informacyjny
Ośrodek szkoleniowy
Cолідарні з Україною – Solidarni z Ukrainą
Zachęcamy do udziału w regionalnej bezpłatnej konferencji w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych dla pielęgniarek pod hasłem „Opieka Długoterminowa Praktyce'.
Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszamy!
Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.
Nowy raport tłumaczy, jak wdrożyć w praktyce opiekę koordynowaną w POZ
Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.
Z 41-stronicowego dokumentu można się dowiedzieć:
- Jak wygląda proces od podjęcia decyzji do wdrożenia OK;
- Na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy z NFZ;
- W jaki sposób przygotować się do koordynacji;
- Jak zorganizować OK w systemie informatycznym;
- Co radzą menedżerowie placówek, gdzie OK już została wdrożona;
- Które rozwiązania e-zdrowia mogą pomóc pacjentowi na ścieżce opieki.
Założenia oraz dalszy rozwój koordynacji przedstawia prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. wdrożenia opieki koordynowanej, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.
– Za dodatkowymi pieniędzmi musi teraz iść dodatkowa jakość. W pierwszym roku na OK przeznaczono ponad 1 mld zł – mówi dr n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.
Z kolei Tomasz Zieliński, lekarz medycyny rodzinnej i wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, radzi, jakie wyzwania wiążą się z wdrożeniem OK w POZ i jak do nich podejść.
– Najtrudniejsze jest przełamanie bariery mentalnościowej. Jeśli to się uda, łatwiej rozwiązać inne problemy. Projekt OK wymaga zmiany sposobu myślenia i przyzwyczajeń – planowanie procesu wprowadzania OK tłumaczy z kolei dr Paweł Żuk, pełnomocnik Zarządu do spraw edukacji i rozwoju w grupie Centrum, wiceprzewodniczący ministerialnej komisji zdrowia do spraw wdrażania opieki koordynowanej w POZ.
O tym, jak systemy informatyczne wspierają koordynację opieki i na jakie elementy infrastruktury IT trzeba zwrócić uwagę, opowiada Grzegorz Mródź, Prezes Zarządu KAMSOFT S.A..
Raport jest interaktywny, dzięki czemu czytelnik może w łatwy sposób pobrać niezbędne dokumenty, uzupełnić informacje np. na stronach NFZ czy wziąć udział w szkoleniu „Opieka koordynowana w praktyce, rozwój rozwiązań IT do zarządzania koordynacją opieki nad pacjentami.”
Całość uzupełniono infografikami tłumaczącymi pierwsze kroki z OK, ścieżkę obsługi pacjenta oraz wspomaganie koordynacji z pomocą aplikacji mobilnej.
Raport „Opieka Koordynowana w POZ” opracowało czasopismo o cyfryzacji OSOZ Polska we współpracy z KAMSOFT S.A.
Link do raportu: blog.osoz.pl/opieka_koordynowana
raport_opieka_koordynowana_blog_osoz.pdf |
Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza kolejną edycję Nagród im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia.
Nagrody przyznawane są za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
Wnioski kandydatów do nagrody należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lutego 2023 r. w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa.
OGŁOSZENIE
Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza kolejną edycję Nagród im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia.
Nagrody przyznawane są za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
Wnioski kandydatów do nagrody należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lutego 2023 r. w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, wyłącznie na formularzu, lub przesłać:
- drogą pocztową na ww. adres (o terminie wpływu nie decyduje data stempla pocztowego, lecz data wpływu wniosku do kancelarii Urzędu Miasta),
- w postaci elektronicznej z podpisem kwalifikowanym na adres info@czestochowa.um.gov.pl lub złożonym za pomocą platformy SEKAP.
W przypadku organizacji pozarządowych do wniosku należy dołączyć stosowny dokument (uchwała lub upoważnienie, wyciąg z KRS-u) upoważniający do reprezentowania danego podmiotu.
Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Przy wyborze kandydatów do Nagrody uwzględnia się następujące kryteria:
- pozytywne relacje kandydata z pacjentami i współpracownikami,
- postępowanie zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- stopień zaangażowania w podejmowaniu inicjatyw własnych w działalności na rzecz służby zdrowia,
- umiejętność niesienia pomocy ludziom potrzebującym,
- profesjonalizm,
- działalność społeczna na rzecz środowiska lokalnego,
- osiągnięcia na polu naukowym.
Zgodnie z regulaminem przyznawania Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy przy wyborze kandydatów do Nagrody uwzględnia się osoby czynne zawodowo i zatrudnione w placówkach służby zdrowia na terenie miasta Częstochowy lub czynnie działające w organizacjach funkcjonujących w obszarze ochrony zdrowia, w tym wolontariusze. Osobom, które nie są czynne zawodowo, a spełniają ww. kryteria może być przyznana nagroda za całokształt działalności na rzecz służby zdrowia.
Osoba nagrodzona Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy w latach ubiegłych, może brać udział w kolejnej edycji nagród nie wcześniej niż po trzech latach, o ile Prezydent Miasta nie postanowi inaczej.
Kandydatury do nagrody mogą wnosić m.in. Radni Miasta Częstochowy, kierownicy placówek służby zdrowia zlokalizowanych na terenie miasta Częstochowy, pracownicy zatrudnieni w placówkach służby zdrowia w grupie, co najmniej 15 osób lub w przypadku małych placówek min. 50% załogi, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje działające na rzecz służby zdrowia oraz pacjenci w grupie min. 15 osób.
Formularz wniosku dostępny jest na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl - zakładka Miasto/Zdrowie/Nagrody Prezydenta.
Z up. Prezydenta Miasta Częstochowy
Ryszard Stefaniak
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych kontynuuje organizację certyfikowanych, bezpłatnych szkoleń dla personelu pielęgniarskiego pracującego w domu pacjenta.
Już 26 stycznia 2023 r o godz. 18:00 odbędzie się szkolenie 'Odleżyny - czy są dla nas wyzwaniem?'
Zapraszamy do rejestracji na szkolenie REJESTRACJA
Na stronie projektu Damy Radę opublikowaliśmy aktualny harmonogram kolejnych szkoleń:
- 02.03.2023 r. godz. 18:00 - Stres i wypalenie zawodowe w pracy z pacjentem (Leszek Guga, psycholog )
- 13.04.2023 r. godz. 18:00 - Przyczyny zaburzeń zachowania w demencji (BPSD) oraz metody radzenia sobie z nimi (Iwona Przybyło, pielęgniarka)
✔️ Szkolenia są bezpłatne
✔️ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat
Szczegółowe informacje na temat szkoleń oraz rejestracja - KLIKNIJ TUTAJ
Udzielanie świadczeń zdrowotnych w systemie opieki zdrowotnej przy aktualnie dużym napływie uchodźców mimo finansowania przez NFZ może stanowić potężne wyzwanie dla podmiotów leczniczych oraz implikować ryzyko zmniejszenia dostępności do poszczególnych świadczeń zdrowotnych dla obywateli RP jak i samych uchodźców.
Wiele specjalistów oferuje swoją pomoc w zakresie konsultacji ramach swoich praktyk. Wychodząc naprzeciw tym inicjatywom powstała strona Health For Ukraine, które ma na celu skoordynowanie działań w zakresie pomocy medycznej uchodźcom udzielanej w Polsce poza systemem opieki zdrowotnej. Udostępnione zostaną dane specjalistów, którzy oferują bezpłatną ambulatoryjną pomoc medyczną w ramach swoich praktyk. Tłumaczenie strony na język ukraiński pozwoli potrzebującym samodzielnie wyszukać danego specjalistę w swojej okolicy. Docelowo baza ma skupiać lekarzy, lekarzy dentystów, fizjoterapeutów, pielęgniarki oraz położne.
Wobec pojawiającego chaosu pomocowego będę niezmiernie wdzięczny za przekazanie niniejszej informacji celem ujednolicenia struktury pomocy uchodźcom.
Strona internetowa: www.healthforukraine.pl
Bezpośredni link do formularza rejestracji: https://forms.gle/LUc7EYxj8mq2i7Vi7